Koncerty

Ogniste rytmy

19
listopada
G. 18:00
Plakat koncertu Ogniste Rytmy
Sala Koncertowa PFK Sopot / Opera Leśna

Muzycy

Emmanuel Séjourné – gość specjalny, kompozytor, wibrafon

Piotr Sutt – marimba, instrumenty perkusyjne

Bartłomiej Sutt – wibrafon, instrumenty perkusyjne

Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales:

Szymon Brillowski, Piotr Jóźwiak, Szczepan Kobiela, Bartłomiej Sutt

 

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

Dyrygent

Rodrigo Tomillo

Program

Piotr A. Komorowski (*1977)

Dialogi na 2 perkusistów i orkiestrę smyczkową*

Emanuel Séjourné (*1961)

Koncert na wibrafon i smyczki

Koncert podwójny na wibrafon i marimbę**

Gotan na marimbę, wibrafon i smyczki **

*prapremiera

**polska premiera

 

Cena biletu

Normalny 20 zł / Ulgowy 15 zł

Opis

Już niebawem do Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot zawita wyjątkowy Artysta. Gościem specjalnym koncertu Ogniste rytmy będzie francuski kompozytor Emmanuel Séjourné. Tego wieczoru usłyszymy go w roli jednego z solistów, wykonującego na wibrafonie utwory własnego autorstwa.

Będzie to wydarzenie bezprecedensowe, a kompozycje składające się na program sobotniego koncertu stanowić będą nie lada gratkę dla miłośników muzyki klasycznej, ukazywanej w nieco innym wymiarze. Swoją polską premierę będą miały aż dwa utwory Francuza – Koncert podwójny na wibrafon i marimbę oraz tango Gotan na marimbę, wibrafon i smyczki. Z kolei swoją światową premierę będą miały Dialogi na 2 perkusistów i orkiestrę smyczkową Piotra A. Komorowskiego.

Poza Emmanuelem Séjourné na scenie zobaczymy także Piotra Sutta i Gdańską Grupę Perkusyjną Jeunesses Musicales w składzie: Szymon Brillowski, Piotr Jóźwiak, Szczepan Kobiela i Bartłomiej Sutt. Polską Filharmonię Kameralną Sopot poprowadzi znany już sopockiej publiczności maestro Rodrigo Tomillo – absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej i Teatralnej we Frankfurcie, regularnie goszczący w wielu orkiestrach w kraju i za granicą.

Na nadchodzące Ogniste rytmy warto wybrać się także, aby poznać fascynujące możliwości marimby oraz wibrafonu, które w towarzystwie sopockich kameralistów zdecydowanie będą grały tego dnia pierwsze skrzypce. Instrumenty te należą do grupy idiofonów, a dzięki swoim ogromnym możliwościom barwowym często występują w roli instrumentów solowych, pozwalając wykonawcom na popisy na najwyższym, muzycznym poziomie.

Gdzie kupić bilety

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • w systemie Ekobilet
  • na godzinę przed koncertem

Galeria koncertu