Koncerty

MISTRZOWSKIE
INTERPRETACJE

12
maja
G. 18:00
Sala Koncertowa PFK / Opera Leśna

Muzycy

Agata SZYMCZEWSKA – skrzypce

Volodia MYKYTKA – altówka

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

Dyrygent

Tomasz BUGAJ

Program

m. in.

Max Bruch – Koncert na skrzypce i altówkę op. 88

(w oryg. Koncert na klarnet/skrzypce i altówkę op. 88)                       

Max Bruch – Serenada na tematy szwedzkich melodii ludowych op. posth

Leoš Janáček – Idylla na orkiestrę smyczkową

 

Cena biletu

Normalny: 35 zł / Ulgowy: 25 zł

Opis

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na koncert Mistrzowskie Interpretacje.

Po raz pierwszy na naszej scenie gościć będziemy, skrzypaczkę Agatę Szymczewską oraz altowiolistę Volodię Mykytkę. Należą oni bez wątpienia do grona wirtuozów o międzynarodowej renomie.

Agata Szymczewska należy do wąskiego grona najwybitniejszych skrzypków, którzy są rozpoznawalni na całym świecie. W 2006 roku otrzymała I nagrodę, Złoty Medal oraz Nagrodę Publiczności TVP Kultura w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Regularnie występuje na renomowanych scenach w Europie, Azji i obydwu Amerykach, zdobywając uznanie międzynarodowych krytyków, słynnych dyrygentów oraz orkiestr i festiwali, z którymi współpracuje.

Kolejnym solistą zaproszonym przez Maestro Wojciecha Rajskiego jest jeden  z najbardziej wszechstronnych i cenionych altowiolistów naszych czasów Volodia Mykytka. Wraz  z Agatą Szymczewską współtworzy Szymanowski Quartet. Otrzymał liczne nagrody w międzynarodowych konkursach, jak i Medal Honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zaangażowanie w uznanie i zachowanie polskiej muzyki i kultury.

Podczas koncertu zabrzmią m.in. dwie kompozycję Maxa Brucha podwójny Koncert na skrzypce i altówkę op. 88 oraz Serenada na tematy szwedzkich melodii ludowych op. posth.

Jednak to nie wszystkie atrakcje muzyczne jakie czekają na melomanów. Wielką gratką będzie bez wątpienia wykonanie Idylli na smyczki czeskiego kompozytora Leoša Janáčka.

 

Gdzie kupić bilety

  • w kasie biletowej BART, ul. Kościuszki 61 w Sopocie, tel. 58 555 84 51  (kasa czynna w każdą środę w godz. 9:00-15:00, czwartek w godz. 9:00-15:00, piątek w godz. 9:00-15:00)
  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • online w systemie Interticket
  • na godzinę przed koncertem (w miarę dostępności miejsc)

Galeria koncertu