Koncerty


Mistrzowskie
interpretacje

02
października
G. 17:00
Sala Koncertowa PFK / Opera Leśna

Muzycy

Alexander KRICHEL – fortepian

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

Dyrygent

Wojciech RAJSKI

Program

W. A. Mozart – Uwertura do Bastien i Bastienne KV 50,  Koncert fortepianowy nr 14 KV 449, Divertimento D-dur KV 251.

Cena biletu

Normalny: 15 zł / Ulgowy: 10 zł

Opis

 

 

 

KONCERT ODWOŁANY

 

 

 

Polska Filharmonia Kameralna Sopot serdecznie zaprasza na Koncert pt. Mistrzowskie interpretacje.

Solistą koncertu będzie jeden z najciekawszych pianistów młodego pokolenia – Alexander Krichel, artysta firmowany przez SONY Classic, laureat prestiżowego tytułu “Newcomer of the Year” ECHO Klassik, z którym Polska Filharmonia Kameralna Sopot nagrała dla wytwórni SONY płytę Chopin:Hummel:Mozart. W styczniu 2019 roku PFK Sopot koncertowała z Alexandrem Krichelem w Złotej Sali wiedeńskiej Musikverein.

W programie koncertu zabrzmią dzieła W. A. Mozarta: Koncert fortepianowy nr 14 KV 449, skomponowany w 1784 roku w Wiedniu, uważany jest za pierwszy z dojrzałej serii koncertów Mozarta, napisany w tonacji Es-dur, nadającej bardziej patetycznego charakteru, a także Intradę do jednoaktowego singspielu  Bastien i Bastienne KV 50 i Divertimento D-dur KV 251 napisane w lipcu 1776 roku w Salzburgu , prawdopodobnie z okazji imienin siostry kompozytora.

Polską Filharmonię Kameralną Sopot poprowadzi Maestro Wojciech Rajski.

Gdzie kupić bilety

Bilety w cenie 15 zł / 10 zł do nabycia online, w Informacji Turystycznej Sopot, stacjonarnych punktach interticket.pl a także na godzinę przed koncertem.

Galeria koncertu