Koncerty

Księga pieśni

14
października
G. 18:00
Sala Koncertowa PFK / Opera Leśna

Muzycy

Karolina SIKORA – mezzosopran

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

Dyrygent

Tomasz BUGAJ

Program

W. A. Mozart – Divertimento KV 334

Anatol Stefan Riemer (*1970) – Pieśni Heinego / Dziesięć neoromantycznych szkiców na mezzosopran i orkiestrę smyczkową (1991/2017)

G. Bacewicz – Divertimento na orkiestrę smyczkową

 

Cena biletu

Normalny: 20 zł / Ulgowy: 10 zł

Opis

Maestro Wojciech Rajski oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot zapraszają na koncert Księga Pieśni, nawiązujący do literackiego dorobku jednego z najwybitniejszych niemieckich poetów, prozaików i publicystów doby romantyzmu.

Heinrich Heine urodził się  13 grudnia 1797 w Düsseldorfie w rodzinie żydowskiej jako Harry Chaim Heine. Odrzucone młodzieńcze miłości pogrążyły go w przygnębieniu, które stało się przyczynkiem do powstania licznych poematów lirycznych, zebranych i wydanych w 1827 roku pod wspólnym tytułem Księga Pieśni. Czas emigracji spędził nad Sekwaną, gdzie finalnie spotkało go wielkie uznanie – otaczając się najwybitniejszymi przedstawicielami epoki, stał się czołową osobowością świata literackiego swoich czasów.

Niemiecki kompozytor Anatol Stefan Riemer w swoich dziełach często za punkt wyjścia obiera utwory literackie – w ten właśnie sposób powstały Pieśni Heinego. Dziesięć neoromantycznych szkiców na mezzosopran i orkiestrę smyczkową.

Gdzie kupić bilety

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • w kasie Opery Leśnej i innych stacjonarnych punktach sprzedaży Interticket.pl
  • online w systemie INTERTICKET
  • na godzinę przed koncertem

Galeria koncertu