Koncerty

Koncert
wiedeński

10
stycznia
G. 18:00
Sala Koncertowa PFK / Opera Leśna

Muzycy

Alexander KRICHEL – fortepian

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

Dyrygent

Wojciech RAJSKI

Program

Ludwig van Beethoven – Uwertura do baletu Twory Prometeusza op. 43

Ludwig van Beethoven – Koncert fortepianowy nr 5 Es-dur op. 73

Franz Schubert – Symfonia nr 6 C-dur

 

Cena biletu

Normalny: 25 zł / Ulgowy: 15 zł

Opis

We czwartek 10 stycznia 2019 o godz. 18.00 Maestro Wojciech Rajski zaprasza na wyjątkowy KONCERT WIEDEŃSKI Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot z udziałem niemieckiego pianisty Alexandra Krichela. Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej PFK Sopot i poprzedza bezpośrednio koncert sopockich filharmoników zaplanowany na 12 stycznia w słynnej Grosse Saal zwanej Złotą Salą Musikverein w Wiedniu.

Musikverein to jeden z najbardziej prestiżowych adresów na koncertowej mapie Europy. Jestem przekonany, że styczniowy Koncert będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w działalności koncertowej naszego zespołu. Zaproszenie do występu w Wiedniu to dla nas wyróżnienie i wyzwanie by zaprezentować się wymagającej publiczności z jak najlepszej strony. – mówi Maestro Rajski. To także potwierdzenie, że Polska Filharmonia Kameralna Sopot cieszy się niezmiennie od wielu lat uznaniem i wysoką pozycją artystyczną na europejskim rynku muzycznym

Sopoccy filharmonicy wykonają VI Symfonię Franza Schuberta,  Uwerturę do Tworów Prometeusza op. 43 oraz Koncert fortepianowy nr 5 Ludwiga van Beethovena. Solistą koncertu będzie jeden z najciekawszych pianistów młodego pokolenia – Alexander Krichel, artysta firmowany przez SONY Classic, laureat prestiżowego tytułu “Newcomer of the Year” ECHO Klassik.

 

Gdzie kupić bilety

Bilety w sprzedaży od piątku 21 grudnia.