Koncerty

Koncert
świąteczny

17
grudnia
G. 20:00
Kościół św. Jerzego, Sopot

Muzycy

Joanna KNITTER– śpiew

Wojciech STARONIEWICZ – saksofon

Artur JUREK TRIO:

Artur Jurek – piano, aranżacje

Janusz Mackiewicz bas

Roman Ślefarski – perkusja

 

POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT

 

Dyrygent

Wojciech RAJSKI

Program

Najpiękniejsze piosenki świąteczne z różnych stron świata, m.in.: Jest taki dzień, Na całej połaci śnieg, White Christmas, Let It Snow, Feliz Nevidad i wiele innych…

Cena biletu

Normalny 20 zł / Ulgowy 15 zł

Opis

Koncerty Świąteczne Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot to już tradycja, pozwalająca melomanom na chwilę wytchnienia i refleksji w zabieganym okresie przedświątecznej gorączki. W minionych latach sopoccy filharmonicy pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego „kolędowali” już wielokrotnie w Wejherowie, Sopocie czy Gdańsku.

Także i w tym roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na wyjątkowy Koncert Świąteczny, który odbędzie się 17 grudnia 2016 r. o godzinie 20.00 w Kościele św. Jerzego w Sopocie. Wyjątkowy, gdyż orkiestra Wojciecha Rajskiego przygotowała dla swoich słuchaczy nietuzinkowy program, na który składają się najpiękniejsze świąteczne melodie, znane przede wszystkim z repertuaru popkulturowego.

Wymagało to stworzenia zupełnie nowych aranżacji, wykorzystujących w pełni walory orkiestry. Tego zadania podjął się pianista Artur Jurek, który specjalnie na potrzeby PFK Sopot odświeżył nie tylko znane amerykańskie piosenki takie jak Have Yourself a Merry Little Christmas, Let It Snow, Santa Claus Is Coming To Town, lecz również rodzime Na całej połaci śnieg czy Północ już była.

Solistami wieczoru będą Joanna Knitter – laureatka Sopockiej Muzy dla Młodych Twórców oraz stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, znana m.in. z folkowego projektu Joanna Knitter Blues & Folk Connection oraz Wojciech Staroniewicz, jeden z najlepszych saksofonistów w kraju.

Warto również wspomnieć, że kompozycje które zabrzmią tego wieczoru składają się na najnowszą płytę PFK Sopot zatytułowaną „The Sound of Christmas”, która nakładem wydawnictwa Universal Music Polska pojawi się w sklepach już połowie listopada. W projekcie towarzyszy trio jazzowe w składzie Artur Jurek, Janusz Mackiewicz i Eric Allen oraz wokalistka Joanna Knitter, saksofonista Wojciech Staroniewicz oraz grający na instrumentach perkusyjnych Roman Ślefarski. Płyta będzie dostępna w sprzedaży w trakcie sobotniego koncertu.

Gdzie kupić bilety

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • w systemie Ekobilet
  • na godzinę przed koncertem

Galeria koncertu