Koncerty

Koncert
noworoczny

14
stycznia
G. 20:00
grafika noworoczny
Kościół św. Jerzego, Sopot

Muzycy

Monika Ledzion-Porczyńska mezzosopran

Tomasz Rak baryton

POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT

 

Dyrygent

Wojciech RAJSKI

Program

Najpiękniejsze arie i duety z operetek oraz walce, polki i wiele innych…

Cena biletu

Normalny 20 zł / Ulgowy 15 zł

Opis

 

 

Rok 2017 upłynie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod znakiem jubileuszu 35-lecia jej istnienia. Na udany początek roku, Orkiestra Wojciecha Rajskiego zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w sobotę 14 stycznia 2017 roku w sopockim Kościele św. Jerzego.

W tym roku Dyrektor Artystyczny Wojciech Rajski zaprosił do współpracy Monikę Ledzion-Porczyńską (mezzosopran) oraz Tomasza Raka (baryton), którzy z towarzyszeniem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot wykonają najpiękniejsze arie i duety operetkowe.

Najsłynniejszym wydarzeniem tego typu jest Noworoczny Koncert Filharmoników Wiedeńskich, odbywający się cyklicznie od 1939 roku, którego repertuar składa się głównie z dzieł kompozytorów z rodziny Straussów. Trójmiejscy melomani będą mieli szansę poczuć noworoczną atmosferę w rodzimym Sopocie, w programie znajduje się bowiem Marsz Radetzkiego J. Straussa, tradycyjnie wykonywany w Złotej Sali Wiener Musikverein od 1946 roku.

II operetka wiedeńska, zwana także srebrną, wraz z początkiem XX wieku przeżywała swój renesans. Kolejne pokolenie kompozytorów, wraz ze jej najwybitniejszymi przedstawicielami: Ferenzem Lehárem i Emmerichem (Imre) Kálmánem, tworzyło i sukcesywnie wystawiało swoje dzieła aż do lat 30. XX w. Powstały wówczas tak ikoniczne dla gatunku operetki jak Wesoła wdówka (1905 r.), Cygańska miłość (1910 r.), Księżniczka czardasza (1915 r.) czy Hrabina Marica (1924 r.).

Gdzie kupić bilety

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • w systemie Ekobilet
  • na godzinę przed koncertem

Galeria koncertu