Koncerty

Koncert
Muzyki Filmowej

17
lipca
Tarasy przy Parku Wodnym, Sopot

Muzycy

Misia FURTAK – wokal

Tomek MAKOWIECKI – wokal

Emil MISZK – trąbka

COMMON TORPEDO

Dominik BUKOWSKI – marimba

 

Dyrygent

Rodrigo TOMILLO

Cena biletu

65 - 85 zł

Opis

IV Koncert Muzyki Filmowej SFF 2019 odbędzie się 17 lipca 2019 w ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Sopot Film Festival ponownie na Tarasach przy Parku Wodnym Sopot.

Koncert będzie połączeniem muzyki klasycznej oraz elektronicznych aranży i remiksów w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod batutą Rodrigo Tomillo oraz zaproszonych muzyków i solistów.

W tym roku tematem przewodnim koncertu jest postać amerykańskiego reżysera Quentina Tarantino. W programie koncertu znajdzie się muzyka z jego filmów, ale również muzyka z filmów jego mistrzów, filmów które stanowiły inspirację a także inne mniej znane powiązania i odwołania zarówno do klasyki jak i współczesnego kina.

Tegorocznymi gośćmi koncertu będą m.in. Tomek Makowiecki, który wykona m.in. utwory z filmów „Pulp Fiction” oraz „Jackie Brown” oraz Misia Furtak, która wykona utwory z filmów „Kill Bill” i inne ulubione produkcje mistrza Tarantino.

W programie nie zabraknie również wielkich kompozytorów, w tym m.in. Ennio Morricone, Hans Zimmer, James Newton Howard, Michael Nyman i inni.

W ubiegłych edycjach gościnnie wystąpili m.in.: Gaba Kulka, Rebeka, Paulina Przybysz, Tomek Makowiecki, L.U.C., Piotr Kaliński, Stefan Wesołowski, Olo Walicki i inni.

Poprzednie koncerty odbyły się pod następującymi hasłami przewodnimi: 2016 – Polański, Aronofsky, Coppola, 2017 – Od Kubricka do Nolana, 2018 – Nowe światy, nowa rzeczywistość.

Pomysł, program, scenariusz i reżyseria koncertu Anna Kądziela-Grubman oraz Michał Grubman.

Projekt realizowany ze środków Miasta Sopot.

 

Gdzie kupić bilety

Bilety w cenie od 65 do 85 zł dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem serwisu Interticket.pl.

Dostępne są również w punktach partnerskich sieci Interticket (m.in. Informacja Turystyczna Sopot, pl. Zdrojowy 2, Culture Box w Gdyni).