Koncerty

KONCERT
MONIUSZKOWSKI

15
grudnia
G. 17:00
Sala Koncertowa PFK / Opera Leśna

Muzycy

Tatiana HAMPEL-GIERLACH – sopran

Robert GIERLACH – baryton

Robert MORAWSKI – fortepian

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Tadeusz DESZKIEWICZ – gospodarz wieczoru

Dyrygent

Wojciech RAJSKI

Program

Pieśni Stanisława Moniuszki ze „Śpiewników domowych”.

Cena biletu

Normalny: 20 zł / Ulgowy: 10 zł

Opis

 „Śpiewnik domowy” Stanisława Moniuszki to zbiór 12 zeszytów zawierających pieśni – w założeniu kompozytora przeznaczone do powszedniego domowego śpiewania dla każdego, które miały odpowiadać różnym nastrojom.  „Wiersze starałem się wybierać z najlepszych naszych poetów.” – mówił Moniuszko zapowiadając wydanie „Śpiewników domowych”.

To właśnie ze „Śpiewników domowych” znamy tak popularne i lubiane pieśni jak „Prząśniczka”, „Znasz-li ten kraj”, „Do Niemna”, „Rozmowa”, „Trzech budrysów”,,”Czaty”,  „Dziad i baba”.

Pieśni usłyszymy w interpretacji Tatiany Hempel-Gierlach i Roberta Gierlacha – dwójki wybitnych solistów związanych z Polską Operą Królewską. Część pieśni zabrzmi  w wersji oryginalnej – na głos z towarzyszeniem fortepianu (pianista – Robert Morawski), a część w opracowaniu na głos i orkiestrę smyczkową w aranżacjach Kamila Cieślika i Macieja Małeckiego.

Koncert  dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Gdzie kupić bilety

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • w systemie Ekobilet
  • na godzinę przed koncertem