Koncerty

Koncert
kolędowy

15
grudnia
G. 18:00
Sala Koncertowa PFK / Opera Leśna

Muzycy

Anna FABRELLO – sopran

Stanisław Daniel KOTLIŃSKI – baryton

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

Dyrygent

Wojciech RAJSKI

Program

Najpiękniejsze polskie i kaszubskie kolędy w opracowaniach Witosławy Frankowskiej i Macieja Małeckiego.

 

Cena biletu

Normalny: 25 zł / Ulgowy: 15 zł

Opis

 

Tradycyjnie Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na Koncert Świąteczny, pozwalający na chwilę wytchnienia i refleksji w zabieganym okresie przedświątecznej gorączki. Koncert odbędzie się 15 grudnia 2018 roku w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

W tym roku zabrzmią kolędy kaszubskie w aranżacji przygotowanej specjalnie dla Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot przez Witosławę Frankowską.

Kolędy kaszubskie to cykl 9 pieśni o tematyce bożonarodzeniowej, obejmujący cztery kolędy ludowe, okrzepłe już w pomorskiej tradycji oraz pięć kolęd regionalnych, powstałych w ciągu ostatnich osiemdziesięciu lat. Wśród wybranych kolęd znalazły się utwory zebrane w okresie międzywojennym w Luzinie, Mechowej i Sierakowicach. Wykonawczynią kolęd kaszubskich jest Anna Fabrello – solistka Opery Bałtyckiej oraz pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat z powodzeniem interpretuje utwory związane z regionem Pomorza.

Usłyszymy również kolędy na głos solowy i orkiestrę smyczkową w aranżacjach Macieja Małeckiego. Partie solową kolęd wykona Daniel Kotliński, baryton. Artysta występował na słynnych festiwalach jak Maggio Musicale Fiorentino, Cantiere Internazionale d’Arte di Montepulciano, Puccini Festival Torre del Lago, Festival della Valle d’Itria, Sankt Petersburg Festival, Kissinger Sommer, Moritzburg Festival, Dresdner Musikfestspiele czy Monte Carlo Festival. Współpracuje z teatrami  operowymi w Polsce, Niemczech, Belgii, Danii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Luksemburgu, Omanie, Katarze i Chinach.

Solistom towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

Gdzie kupić bilety

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • w systemie Interticket.pl
  • na godzinę przed koncertem (w razie dostępności miejsc)