Koncerty

Koncert
Jesienny

04
listopada
G. 19:00
Sala Koncertowa PFK Sopot / Opera Leśna

Muzycy

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Dyrygent

Wojciech RAJSKI

Program

Wolfgang Amadeusz Mozart – Adagio i fuga c-moll KV 546

Leoš Janáček – Idylle na smyczki

Ludwig van Beethoven – Wielka fuga B-dur, op. 133

Felix Mendelssohn – Symfonia na orkiestrę smyczkową nr 7 d-moll

 

Cena biletu

Normalny 15 zł / Ulgowy 10 zł

Opis

Już niebawem salą koncertową PFK Sopot zawładną smyczki! W piątek 4 listopada sopocka orkiestra zaprasza na specjalny koncert jesienny.

Wybrane na ten wieczór kompozycje w wirtuozerskim wykonaniu muzyków PFK Sopot i wspaniałej interpretacji maestro Wojciecha Rajskiego z pewnością zachwycą publiczność i wprowadzą w refleksyjny, jesienny nastrój. Wysłuchamy Adagio i fugi c-moll KV 546 Wolfganga Amadeusza Mozarta i Wielkiej fugi B-dur, op. 133 Ludwiga van Beethovena. Fuga jest muzycznym odpowiednikiem sonetu w literaturze. Strukturą niezwykle kunsztowną i skomplikowaną, będącą wyzwaniem dla kompozytora. O dziele Beethovena Igor Strawiński powiedział: „Wielka fuga była i zawsze będzie dziełem współczesnym” i trudno nie przyznać mu racji, zważywszy na majestatyczność dzieła mistrza z Bonn.

Jednak to nie wszystko, co Orkiestra Wojciecha Rajskiego przygotowuje na ten wyjątkowy wieczór dla swoich słuchaczy. Wielką gratką dla melomanów będzie bez wątpienia wykonanie Idylli na smyczki czeskiego kompozytora Leoša Janáčka oraz Symfonii na orkiestrę smyczkową nr 7 d-moll Felixa Mendelssohna, znanego autora Marsza Weselnego, granego zazwyczaj na zakończenie ceremonii ślubnych.

Gdzie kupić bilety

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • w systemie Ekobilet
  • na godzinę przed koncertem

Galeria koncertu