Koncerty

Koncert
galowy
Matthias Höfs_trąbka

13
grudnia
G. 18:00
Sala Koncertowa PFK / Opera Leśna

Muzycy

Matthias Höfs – trąbka
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

Dyrygent

Wojciech RAJSKI

Program

m.in. utwory G. Donizettiego, J. Bastona, A. Corelliego, G. Tartiniego, P. Warlocka.

 

Cena biletu

Normalny: 25 zł / Ulgowy: 15 zł

Opis

Matthias Höfs, jeden z najwybitniejszych wirtuozów trąbki zagra na Koncercie Galowym wraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

W wieku sześciu lat Matthias Höfs ogłosił trąbkę swoim instrumentem, „ponieważ świeci tak pięknie”. Mając zaledwie osiemnaście lat, Höfs był już zaangażowany jako solista-trębacz w Philharmonic State Orchestra w Hamburgu, gdzie przez szesnaście lat cieszył się fascynującym światem opery. Matthias Höfs zawsze konsekwentnie poszerzał horyzont swojego instrumentu. Ciągły rozwój jest wspierany przez ścisłą współpracę z kompozytorami, którzy inspirują się jego nieporównywalną wirtuozerią i radością eksperymentowania. Niezwykłą popularność i uznanie zyskał jako członek słynnego, należącego do światowej muzycznej ekstraklasy zespołu dętego German Brass, który gościliśmy w 2017 roku podczas Festiwalu Sopot Classic. Oprócz licznych występów koncertowych jako solowy trębacz i kameralista, Höfs ma w dorobku wiele albumów solowych, a także ponad dwadzieścia nagrań z German Brass.

W wykonaniu wirtuoza trąbki usłyszymy m.in. John Baston – Concerto D-Dur, nr 2 , Giuseppe Tartini – Koncert D-dur.

Koncert Galowy organizowany jest we współpracy z Sopockim Towarzystwem Muzycznym, które jednocześnie inauguruje swoją działalność.

Gdzie kupić bilety

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • w systemie Interticket.pl 
  • na godzinę przed koncertem