Koncerty

Koncert
Dla
Mieszkańców

12
września
G. 18:00
Opera Leśna, Sopot

Muzycy

Anna DERESZOWSKA

Katarzyna DĄBROWSKA

Magdalena SMALARA

Magda UMER

Katarzyna ZIELIŃSKA

oraz finaliści i finalistki tegorocznej edycji tego konkursu

 

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

Dyrygent

Jacek PISKORZ

Opis

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Sopotu na wyjątkowy wieczór w Operze Leśnej – koncert „Pamiętajmy o Osieckiej”.

Koniec lata ma swoje przywileje. Od niedawna jednym z nich jest Koncert dla Mieszkańców, który wspólnymi siłami organizujemy w Operze Leśnej. Tym razem sytuacja jest wyjątkowa – to lato było inne niż wszystkie –kosztowało nas wszystkich dużo wysiłku i uwagi. Ciężka praca zasługuje na chwilę prawdziwego relaksu. W tym roku znajdziemy go w twórczości Agnieszki Osieckiej, której twórczość, pozornie dobrze znaną, wciąż odkrywamy na nowo.

Pomoże nam w tym zespół sopockiego Teatru Atelier – miejsca, z którym Agnieszka Osiecka była mocno związana i któremu patronuje aż do dzisiaj. Teatr od 23 lat organizuje konkurs na interpretację jej piosenek. Finaliści i finalistki tegorocznej edycji tego konkursu zaprezentują się na scenie w pierwszej części koncertu.

Druga część to z kolei czas na popisowe wykonania przygotowane przez Annę Dereszowską, Katarzynę Dąbrowską, Magdalenę Smalarę, Magdę Umer i Katarzynę Zielińską.

Za muzyczną oprawę koncertu odpowiadać będzie zespół Jacka Piskorza oraz orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Dyrektorem artystycznym koncertu jest Jerzy Satanowski.

W przerwie koncertu o nastrój dodatkowo zadbają LASY – nowa przestrzeń barowa na terenie Opery Leśnej.

Gdzie kupić bilety

Dla mieszkańców Sopotu bilety są dostępne w niższych cenach 10-20 zł (w zależności od sektora). Regularna cena to 40-50 zł (w zależności od sektora), do nabycia w kasie Opery Leśnej, Sopockiej Organizacji Turystycznej oraz na stronie www.interticket.pl .