Koncerty

KONCERT
DLA MIESZKAŃCÓW

08
września
G. 18:30
Opera Leśna, Sopot

Muzycy

Gaba Kulka
Natalia Grosiak
Sławek Uniatowski
Aleksandra Kubas – Kruk sopran
Marcin Bronikowski – baryton
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Ariel Ludwiczak – dyrygent

Irek Wojtczak Grupa Trójmiasto w składzie:
Irek Wojtczak – saksofony
Tomasz Ziętek – trąbka
Piotr Mania – fortepian
Kamil Pater – gitara
Paweł Rutschka – bas
Paweł Osicki – perkusja
Miłosz Pękała – instr. perkusyjne

Dyrygent

Ariel LUDWICZAK

Cena biletu

5 zł, 10 zł, 15 zł

Opis

Sopockie Koncerty dla Mieszkańców to od kilku sezonów stała propozycja muzyczna dedykowana Sopocianom w podziękowaniu za udany sezon letni. Inicjatywa Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego z udziałem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot od lat niezmiernie cieszy się popularnością, umożliwiając kilkutysięcznej publiczności spotkanie z interesującymi artystami i popularnym repertuarem. Tegoroczną inspiracją dla twórców programu muzycznego wydarzenia jest historia 110 letniego, unikatowego na skalę światową, sopockiego amfiteatru, która podczas wrześniowego koncertu zostanie opowiedziana za pośrednictwem muzyki, która wybrzmiewała na jego scenie od 1909 roku!

Podczas Koncertu dla Mieszkańców Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego, z gościnnym udziałem solistów – Aleksandry Kubas-Kruk i Marcina Bronikowskiego, przypomni arie z popularnych oper „Straszny dwór”, „Halka” i „Hrabina” autorstwa Stanisława Moniuszki, uwerturę do opery „Fidelio” Ludwiga van Beethovena, „Kuplety Torreadora” z opery „Carmen” Georges’a Bizeta oraz „Walc Musetty” z opery „Cyganeria” Pucciniego. Przeboje polskiej piosenki rozrywkowej, królujące podczas Festiwali Piosenki w Sopocie natomiast takie jak „Walc Embarras”, „Eurydyki tańczące”,  „O mnie się nie martw”, „Po prostu jestem”, „Ludzkie gadanie”,  „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „C’est la vie – Paryż z pocztówki” „Szał niebieskich ciał”, w nowych aranżacjach muzycznych autorstwa Irka Wojtczaka, przypomną Gaba Kulka, Natalia Grosiak i Sławek Uniatowski z towarzyszeniem Irek Wojtczak Trójmiasto Grup! Koncert poprowadzi Artur Orzech.

 

Koncert zrealizowano ze środków finansowych Miasta Sopotu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Co Jest Grane 24, trojmiasto.pl

 

 

Gdzie kupić bilety

5 zł, 10 zł  – Karta Sopocka, 15 zł – normalny do nabycia:
Kasa Opery Leśnej ul. Moniuszki 12, Sopot
Punkt Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu
oraz w sprzedaży elektronicznej