Koncerty

Koncert świąteczny

16
grudnia
G. 20:00
Kościół św. Jerzego, Sopot

Muzycy

Joanna KNITTER– śpiew

Wojciech STARONIEWICZ – saksofon

Artur JUREK TRIO:

Artur Jurek – piano, aranżacje

Janusz „Macek” Mackiewicz – bas

Roman Ślefarski – perkusja

POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT

 

Dyrygent

Wojciech RAJSKI

Program

Najpiękniejsze piosenki świąteczne z różnych stron świata.

Cena biletu

Normalny: 20 zł / Ulgowy: 10 zł

Opis

Koncerty Świąteczne Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot to już tradycja, pozwalająca melomanom na chwilę wytchnienia i refleksji w zabieganym okresie przedświątecznej gorączki. W minionych latach sopoccy filharmonicy pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego „kolędowali” już wielokrotnie w Wejherowie, Sopocie czy Gdańsku.

Także i w tym roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na wyjątkowy Koncert Świąteczny, który odbędzie się 16 grudnia 2017 r. o godzinie 20.00 w Kościele św. Jerzego w Sopocie. Wyjątkowy, gdyż orkiestra Wojciecha Rajskiego przygotowała dla swoich słuchaczy nietuzinkowy program, na który składają się aranżacje najpiękniejszych świątecznych melodii, znanych przede wszystkim z repertuaru popularnego. Usłyszymy znane amerykańskie piosenki takie jak: „All I want for Christmas”, „Last Christmas”, „Jingle Bells”, „I Saw Mommy Kissing Santa Claus”, „Petit Papa Noel”. Zaprezentowane zostaną również rodzime „Kiedyż to wzejdziesz, gwiazdo niebieska”, „Jest taki dzień”, a także wybrane utwory z płyty „The Sounds of Christmas”.

Solistami wieczoru będą Joanna Knitter laureatka Sopockiej Muzy dla Młodych Twórców oraz stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, znana m.in. z folkowego projektu Joanna Knitter Blues & Folk Connection oraz Wojciech Staroniewicz, jeden z najlepszych saksofonistów w kraju. Solistom towarzyszyć będzie trio jazzowe Artur Jurek Trio.

Gdzie kupić bilety

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • w kasie BART (ul. Kościuszki 61, Sopot)
  • w systemie Ekobilet
  • na godzinę przed koncertem

Galeria koncertu