Koncerty

Koncert pamięci
ks. Jana
Kaczkowskiego

14
kwietnia
G. 20:00
Kościół św. Jerzego, Sopot

Muzycy

Antoni PAWLICKI – aktor

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

Dyrygent

Wojciech RAJSKI

Program

A. Vivaldi, J. S. Bach, W. A. Mozart, A. Borodin, F. Chopin, P. Czajkowski, M. Karłowicz

 

Cena biletu

Normalny: 10 zł / Ulgowy: 5 zł

Opis

Zgodnie z tradycją, Polska Filharmonia Kameralna Sopot także i w tym roku przygotowała dla trójmiejskich melomanów wyjątkowe muzyczne wspomnienie o ks. Janie Kaczkowskim.

14 kwietnia o godz. 20.00 w kościele św. Jerzego w Sopocie usłyszą Państwo m.in. Concerto grosso Antonio Vivaldiego. Polska Filharmonia Kameralna Sopot wystąpi pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego. Wspomnienia o ks. Janie odczyta Antoni Pawlicki – aktor znany m.in. z roli Janka Markiewicza w kultowym „Czasie Honoru”, a prywatnie przyjaciel rodziny Kaczkowskich.

Ks. Jan Kaczkowski urodził się 19 lipca 1977 roku w Gdyni. Poza posługą duszpasterską, zajmował się zagadnieniami bioetyki chrześcijańskiej. W 2004 roku jako jeden z założycieli zainicjował powstanie w Pucku hospicjum pw. św. Ojca Pio, w którym pełnił funkcję Dyrektora i Prezesa Zarządu od 2009 roku aż do śmierci. Zmarł po długiej walce z chorobą nowotworową 28 marca 2016 roku w Sopocie, gdzie pochowano go 1 kwietnia 2016 na Cmentarzu Komunalnym. Na podstawie rozmów z ks. Kaczkowskim powstały liczne publikacje m.in. Szału nie ma, jest rak (2013) i Życie na pełnej petardzie (2015), jako autor napisał Grunt pod nogami (2016).

 

Gdzie kupić bilety

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • w kasie BART (ul. Kościuszki 61, Sopot)
  • w systemie Interticket
  • na godzinę przed koncertem