Koncerty

Koncert noworoczny

13
stycznia
G. 20:00
Kościół św. Jerzego, Sopot

Muzycy

Aleksandra WIWAŁA – sopran

Łukasz ZAŁĘSKI – tenor

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

Dyrygent

Maciej FIGAS

Program

Walce, polki, czardasze oraz arie i duety z oper i operetek F. Lehara, I. Kalmana, G. Pucciniego.

Cena biletu

Normalny: 25 zł / Ulgowy: 15 zł

Opis

 

W nowy rok z muzyką!
Jak co roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na styczniowy Koncert Noworoczny.
Koncert jest nawiązaniem do tradycji słynnych wiedeńskich Koncertów Noworocznych Filharmoników Wiedeńskich. Szczęśliwie, nasi widzowie nie muszą tak jak w Wiedniu zapisywać się z rocznym wyprzedzeniem na losowanie limitowanej puli biletów.

Tradycja wiedeńskich Koncertów Noworocznych sięga 1939 roku. Dziś – transmitowane na cały świat za pośrednictwem radia i telewizji – gromadzą rokrocznie publiczność z ponad 70 krajów, której liczebność szacuje się nawet na 50 milionów. Program wiedeńskich Koncertów Noworocznych bazuje głównie na dziełach Kompozytorów z rodziny Straussów ( Johann Strauss ojciec i syn, Joseph i Eduard). Żelaznymi pozycjami  repertuaru Koncertów Wiedeńskich jest walc Nad pięknym modrym Dunajem i Marsz Radetzky’ego.

Sopockie Koncerty Noworoczne choć nawiązują do tradycji koncertów ze Złotej Sali wiedeńskiej Musikverein mają swoje tradycje i wyrazisty charakter. O ile Koncerty wiedeńskie mają charakter wyłącznie instrumentalny, Maestro Wojciech Rajski zaprasza do udziału w sopockich Koncertach Noworocznych uznanych solistów wokalistów.

Już 13 stycznia w sopockim Kościele św. Jerzego o godz. 20.00 odbędzie się Koncert Noworoczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Solistami wieczoru będzie dwójka młodych, wybitnie utalentowanych artystów – Aleksandra Wiwała (sopran) i Łukasz Załęski (tenor). W ich wykonaniu  usłyszymy uwielbiane przez publiczność arie i duety z oper i operetek Franza Lehara, Emmericha Kalmana i Johanna Straussa. Maestro Maciej Figas, który poprowadzi Koncert Noworoczny szykuje z Polską Filharmonią Kameralną kilka znakomitych muzycznych niespodzianek.

Gdzie kupić bilety

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • w kasie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART (ul. Kościuszki 61), tel. 58 555 84 51
  • w systemie Ekobilet
  • na godzinę przed koncertem

Galeria koncertu