Koncerty

Koncert
dla Mieszkańców

09
września
G. 18:00
Opera Leśna, Sopot

Muzycy

Polska Filharmona Kameralna Sopot
Wojciech Rajski – dyrygent

Anna Rocławska-Musiałczyk – piano
Tomasz Chyła – skrzypce
Tomasz Koper – perkusja
Krzysztof Słomkowski – kontrabas

Soliści:
Aurelia Luśnia
Karolina Łopuch
Magdalena Smalara
Barbara Tarczewska
Joanna Trzepiecińska
Agata Walczak
Aleksandra Wylężek
Piotr Kosewski
Kacper Kuszewski
Marcin Przybylski

 

Dyrygent

Wojciech RAJSKI

Cena biletu

10 zł (z Kartą Sopocką 5 zł)

Opis

Starsi panowie, starsi panowie dwaj, już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj – śpiewali przed laty Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, twórcy jednego z najpopularniejszych autorskich kabaretów rozrywkowych w historii polskiej piosenki.

Z okazji 60-lecia Kabaretu Starszych Panów, Sopocka Opera Leśna podczas tegorocznego Koncertu dla Mieszkańców rozbrzmiewać będzie kompozycjami muzycznymi Jerzego Wassowskiego w nowych aranżacjach Anny Rocławskiej –Musiałczyk i Tomasza Chyły do słów Jeremiego Przybory.

”Kabaret Starszych Panów” zadebiutował w Programie I Telewizji Polskiej 16 października 1958 roku. Scenariusze i teksty piosenek pisał Jeremi Przybora, muzykę komponował Jerzy Wasowski. Obaj autorzy reżyserowali telewizyjne przedstawienia, obaj wcielali się w rolę tytułowych ”starszych panów”, którym jak mówił Przybora chodziło – o rozpogodzenie narodu, odbiorców!

Podczas wrześniowego koncertu w Operze Leśnej usłyszymy największe przeboje Kabaretu Starszych Panów, jak również utwory mniej znane. Nie zabraknie takich utworów jak „Walc Embarras”, „Kaziu, zakochaj się”, „Pod Twoim oknem” czy „Mambo Spinoza” w nowych aranżacjach i świetnych interpretacjach m.in. Joanny Trzepiecińskiej, Agaty Walczak, Aurelii Luśnia, Kacpra Kuszewskiego, Marcina Przybylskiego i Piotra Kosewskiego.

Koncert poprowadzi dziennikarka, specjalistka, zajmująca się twórczością Przybory, Teresa Drozda.

Wrześniowe „Koncerty dla mieszkańców” to od kilku sezonów stała propozycja muzyczna dedykowana Sopocianom w podziękowaniu za udany sezon. Inicjatywa Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego z udziałem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot od lat niezmiernie cieszy się popularnością, umożliwiając publiczności spotkanie z ciekawymi artystami i nieco lżejszym repertuarem.

Koncert dla Mieszkańców jest finałem III Festiwalu Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Gdzie kupić bilety

BILETY w cenie: 10 zł (5 zł z Kartą Sopocką) do nabycia w:
– kasie Opery Leśnej ul. Moniuszki 12 w Sopocie, codziennie od 10.00 do 20.00
– Punkcie Informacji Kulturalny Sopot, codziennie od 12.00 do 20.00