Koncerty

Filharmonia
kobiet

06
maja
G. 18:00
Sala Koncertowa PFK Sopot / Opera Leśna

Muzycy

Mateusz Kubański – obój

Joachim Oller – skrzypce

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

Dyrygent

Paulina DOŁĘGOWSKA
Izabela BURDA

Program

J. S. Bach – Koncert skrzypcowy E-dur nr 2 BWV 1042

A. Tansman – Wariacje na temat Girolamo Frescobaldiego

Z. Kassern – Concertino na obój i orkiestrę smyczkową

B. Britten – Simple Symphony op. 4

Cena biletu

Normalny 20 zł / Ulgowy 10 zł

Opis

Maj to miesiąc, w którym wiosna wybucha z całą swoją mocą. Wraz z nią nabywamy nowej energii i sił do działania. Szczególnie kobiety rozkwitają, czarując swym blaskiem i pięknem. W związku z tym, Polska Filharmonia Kameralna Sopot ma dla Państwa majową propozycję koncertową.

6 maja o godzinie 18.00 sopockich filharmoników poprowadzą dyrygentki młodego pokolenia: Paulina Dołęgowska oraz Izabela Burda. Towarzyszyć im będą soliści: Mateusz Kubański – obój i Joachim Oller – skrzypce. Pełna majowego ciepła muzyka, która wypełni tego wieczoru salę koncertową PFK, z pewnością wprowadzi słuchaczy w wiosenny nastrój. Stanie się tak nie tylko za sprawą doboru repertuaru, ale także dzięki Paniom – dyrygentkom. Filharmonia kobiet to miejsce i czas właśnie dla nich – kobiet, które podzielą się z Państwem swoim talentem i umiejętnościami.

Paulina Dołęgowska urodziła się w 1991 roku, w Toruniu. W roku 1995 rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, a w wieku 14 lat jako drugi instrument pojawił się obój. W 2010 roku rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie oboju Profesora Józefa Raatza. W roku 2014 ukończyła Akademię Muzyczną z wyróżnieniem i podjęła studia licencjackie na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki, o specjalności Dyrygentura Symfoniczno-Operowa w klasie Profesora Wojciecha Rajskiego. Aktualnie łączy obie pasje oraz pracuje jako oboistka Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Jako druga orkiestrę poprowadzi Izabela Burda urodzona w 1992 roku, w Białej Podlaskiej. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 10 lat, w rodzinnym mieście. Od roku 2013 studiuje dyrygenturę symfoniczno-operową pod kierunkiem prof. Zygmunta Rycherta. Swoje umiejętności dyrygenckie miała okazję doskonalić na warsztatach z José Maria Florêncio oraz Georgem Tchitchinadze.

Gdzie kupić bilety

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • w systemie Ekobilet
  • na godzinę przed koncertem

Galeria koncertu