Koncerty

Cztery Pory Roku

18
listopada
G. 20:00
Kościół św. Jerzego, Sopot

Muzycy

Anne Luisa KRAMB – skrzypce

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

Dyrygent

Stephan SCHRECKENBERGER

Program

m.in. Antonio Vivaldi – Cztery Pory Roku

Cena biletu

Normalny: 25 zł / Ulgowy: 15 zł

Opis

Maestro Wojciech Rajski oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot zapraszają na koncert „Cztery Pory Roku”, na którym zaprezentowana zostanie muzyczna ikona baroku należącą do najpopularniejszych, nieśmiertelnych utworów muzyki klasycznej. Opublikowane po raz pierwszy w 1725 roku w Amsterdamie, słynne „Le quattro stagioni” Antonio Vivaldiego do dzisiaj pozostaje znakomitym przykładem muzyki ilustracyjnej, za każdym razem zachwycając bogactwem detali i niegasnącą świeżością.

Solistką koncertu będzie utalentowana młoda skrzypaczka Anne Luisa Kramb – laureatka wielu konkursów, w tym Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Młody Paganini 2014”. Pochodząca z Niemiec artystka wystąpi wraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod batutą Stephana Schreckenbergera już 18 listopada o godzinie 20.00 w kościele św. Jerzego w Sopocie.

Stephan Schreckenberger – od 1988 roku pracuje jako śpiewak koncertowy, wykonawca pieśni, śpiewak operowy i dyrygent. Studiował w Wyższej Szkole Muzycznej i Sztuk Scenicznych we Frankfurcie nad Menem oraz w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Heidelbergu. W latach 1989-2005 był członkiem składającego się z solistów zespołu wokalnego „Cantus Cölln”. Międzynarodową sławę zyskał dzięki licznym nagraniom radiowym i ok. 60 nagraniom płytowym. Gości na niemal wszystkich renomowanych festiwalach w Europie, Australii, Japonii i w Stanach Zjednoczonych.  Koncertował w Kanadzie, Ameryce Północnej i Południowej, a także w Afryce, Indonezji, Japonii i Australii. Od 2010 roku jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Koncerty Zamkowe” w Weilburgu, na których regularnie gości również Polska Filharmonia Kameralna Sopot.

Gdzie kupić bilety

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
  • w stacjonarnych punktach sprzedaży Interticket.pl
  • online w systemie INTERTICKET
  • na godzinę przed koncertem

Galeria koncertu